Svet-Stranek.cz
Osobní stránka na adrese: petrov.diskutuje.cz

Noční život v Manchestru:Osobní stránka na adrese: petrov.diskutuje.cz

Noční život v Manchestru

Manchester je město, ve kterém se po Londýně nachází nejvíce barů, diskoték a klubů v celé Anglii, takže by se dalo říci, že proty, kteří si rádi užívají po večerech je Manchester to správnéměsto. Nejznámějsším barem je 23. poschodí hotelu Hilton na Deansgate. Je poměrně drahý, nabízí však krásný výhled na město. Budova Hiltonu se výjimá svou výškou nad zbytkem města.Celkově má kolem 50ti pater. V dolních poschodích jsou sídlafirem a v horní polovině je známý hotel Hilton.

Velmi oblíbené jsou hudební bary Manchester University Student’s Unionna Oxford Road. Ve východní části města ve čtvrti Ardvick je známá klubová čtvrť Manchester Apollo. Začínající hvězdy můžeteale navštívit i v klubech Roadhouse nebo Night and Day (čtvrť Northern Quarter) a dále klub Jabez Clegg na hlavní ulici OxfrordStreet.

Na volný tanec si můžete zajít do klubů jako Deansgate Locks (čtvrťPeter’s Fields) - poměrně drahý klub, kam chodí tzv. zlatámládež. Na Oxford Road najdete taneční kluby jako The Phoenix aMusic Box. Klubů pro mladé je v celém Manchesteru opravdu hodně.Je to hlavně proto, že se v Manchestru nachází prestižníuniverzita, na které studují tisíce pártychtivých studentů.

Mezi fandy rocku je oblíbeným klubem Jillys (Oxford Road) - každý čtvrtek zde vstupenka stojí pouze 1 libru. Klub se dělí na třihlavní části, ve kterých se hrají různé hudební žánry. NaOxford Road je dále dobrý Rock Kitchen. Který je pod hlavičkou studentské unie univerzity Manchester.

Oxford Road je typickou ulicí klubů, kde si jistě najdete nějaký podle chuti.

Kapely jako The Stone Roses hrají v klubu Fifth Avenue (Princess Street) - je  zde velmi levné pití. Hudbu žánru indie (ale i stylu 60. a 70.let) hrají převážně v klubu 42 nd Street (čtvrť Deansgate).

Noční život v Anglii je celkově poměrně drahý. Navíc se k těmto částkám musí ještě připočítat cenu za přenocování, které také nejsou nejnižší.