Svet-Stranek.cz
Osobní stránka na adrese: petrov.diskutuje.cz

Manchester:Osobní stránka na adrese: petrov.diskutuje.cz

Manchester

Manchesterje město, které se mi asi nejvíce líbilo při mojich cestách poAnglii. Je to nejen ráj všech fotbalových fanoušků, ale takéměsto s mnoho moderními výškovými budovami. Chvílemi jsem si myslel, že jsem v jakémsi evropskémNew Yorku, i když do něj má Manchester ještě hodně daleko.Nedělal jsem si o Manchesteru příliš iluze, protože z vyprávěnívětšiny mých anglických kamarádů jsem si udělal určitýobraz. Většina lidí mi říkala, že je to jen průmyslovécentrum oblasti, z turistického hlediska nezajímavé. Snad světlouvýjimkou měly být velká nákupní centra Arndale a další, kdese dá pořídit prakticky vše za rozumnou cenu. Sice Machesterještě není připraven na nápor turistů, ale i tak se dá sehnatpěkné, útulné ubytování vcentru města poměrně v pohodě.

Pokudse rozhodnete jet do Manchesteru ne jen na nákupy, za prohlídkuurčitě stojí mohutná radnice města. Ta se nachází přímo vcentru na Alberts Place, kterému vévodí zajímavě dekorovanákašna spolu se sochou Alberta – patrona města. Do radnice se dádostat i dovnitř. Vstupné je sice zdarma, ale není moc o co stát.Nejedná se totiž o vyzdobené sídlo radních, ale spíše mi topřipomínalo administrativní budovu s mnoha kancelářemi.

Kousekod radnice je náměstí Sv.Petra, na kterém se nachází budova knihovny. Ta je zarchitektonické stránky velmi pěkně dekorována a zaslouží sijistě foto. Vnitřek ale zase zklame. |Pokud se vydáte autobusem zcentra města směrem k Old Trafford, určitě toho následněnebudete litovat. Tento fotbalový svatostánek, do kterého sevměstná na 65 tisíc diváků je opravdu impozantní. A protožejsou Angličani hrdým národem, nachází se tu i muzeum se všemitrofejemi a úspěchy Man U, jak se tu místnímu klubu přezdívá.Každou hodinu se dá navíc s průvodcem dostat dovnitř aprohlédnout si tak zázemí, skyboxy a další zajímavosti.Samozřejmostí je Man U megastore, který se nachází přímo vbudově stadionu. Zde se dá koupit úplně vše, co je spjato sklubem. Vše je v tradiční červené barvě.

ZMachesteru jsem byl celkově nadšený a nebál bych se ho i vámdoporučit.